
Struktur og trening i jolle-og brettavdelingen
I jolle- og brettavdelingen har vi hatt en kjempe sterk åpning av 2009-sesongen. For NorgesCup seilere i KNS går trening og regatta deltakelse året rundt.
I begynnelsen av januar har seilere deltatt i Australian Open, og en stor gruppe var på samling og KABB-regatta i Palamos i februar. I samme periode var seilere på toppseilersamling på Balearene. Det var ulike treningssamlinger for alle grupper i Norge i mars, og påskesamlinger på Fjærholmen og i Moss. 29´er samling for regatta seilere i Frankrike toppes av Ane Gundersen og Helene Næss som vant det spanske åpne mesterskapet i 29´er-klassen. Strålende levert jenter!
Mye trening gir gode resultater. Samtidig er det viktig å ha hva seiltrening og regattadeltakelse i inn- og utland gir av opplevelser og personlig utvikling, selvstendig flotte ungdommer med masser av erfaringer og gode holdninger. Gjennomgående ser det ut til at seilerne som er mye på farten med trening og konkurranse også er skoleflinke. Gjennom trening vennes ungdom til strukturert og fokusert arbeid samtidig innsats over lang til. Det gir resultater på mange felt.
I KNS er vi nå særlig opptatt av å øke rekrutteringen av optimist-seilere. Vi ser at optimisten legger grunnlaget for veldig mye av jolleseilingen og KNS ønsker et større optimistmiljø. Sammen med alle de
Derfor lager vi nå også tilbud om båtførerprøven for foreldre med innlagt trening i båtbruk på regattabanen og som følgebåt under trening. Ingen blir gode seilere uten at det står aktive foreldre bak.
Vi gleder oss til resten av 2009 – sesongen 2009!!







